Jak namówić rodziców na psa?

Jak namówić rodziców na psa?
Jak namówić rodziców na psa?

Chcesz mieć psa? Wiadomo, że psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Są urocze i podbijają nasze serca od pierwszego wejrzenia. To jest powód, dla którego tak wiele osób marzy o posiadaniu psa. Pies jest często najlepszym towarzyszem, jakiego można sobie wyobrazić. Należy jednak pamiętać, że pies oznacza również dużą odpowiedzialność. Raz po raz psy są oddawane do schronisk dla zwierząt lub porzucane. Jeśli marzysz o własnym psie, a nie wiesz jak przekonać rodziców do posiadania psa, musisz użyć naprawdę mocnych argumentów i pokazać, że jesteś odpowiedzialny i zajmiesz się odpowiednio czworonogiem.

Jak namówić rodziców na psa?

Najpierw musisz poznać powody, dla których Twoi rodzice nie chcą psa. Bo to jest dokładnie to, co musisz wziąć pod uwagę w swojej argumentacji.
Jeśli rodzice mówią, że pies dużo kosztuje, trudno się z tym nie zgodzić. Dzieci jako nieletni nie mają możliwości zdobycia pieniędzy na utrzymanie psa, które może być naprawdę drogie, zwłaszcza gdy pies choruje.

Rodzice często obawiają się, że nie będzie komu zajmować się czworonogiem. Początkowy zapał może minąć. Musisz ich przekonać o swojej odpowiedzialności. Możesz to łatwo uczynić, przykładając się do pomocy w domu, nauki. Jeśli masz już zwierzęta, opiekuj się nimi bez narzekania. Rodzice muszą mieć świadomość, że to na nich spoczywa główna odpowiedzialność, ale ty chętnie pomagasz. Dużo mów o psach — pokaż, że naprawdę Ci na nich zależy. Może uda Ci się też namówić rodziców do opieki nad psem znajomych, rodziny podczas ich wyjazdu. Wtedy przekonacie się, jak wygląda życie z psem i opieka nad nim. Być może to przekona rodziców do posiadania własnego czworonoga.

Jeśli mieszkacie w bloku, tam na pewno jest wielu właścicieli czworonogów. Mieszkanie w bloku nie jest przeszkodą do posiadania psa. Jest wiele ras, które świetnie egzystują, nawet w małych mieszkaniach. Dodatkowy argument, że pies odstraszy każdego potencjalnego złodzieja, może dać rodzicom do myślenia.

Wszyscy właściciele psów to potwierdzają — psy mają niesamowicie pozytywny wpływ na nas, ludzi — zarówno pod względem społecznym, jak i zdrowotnym.

Znajdź odpowiedniego psa — wybór rasy psa

Wybór odpowiedniej rasy psa ma kluczowe znaczenie dla harmonijnego współistnienia z ulubionym zwierzęciem. Wielkość psa należy dostosować do dostępnej przestrzeni w mieszkaniu. Każda rasa psa ma swoje cechy i tendencje, które należy zrównoważyć z własnymi preferencjami, tak abyście doskonale do siebie pasowali. To nieprawda, że ​​małe psy koniecznie oznaczają mniej ćwiczeń, przestrzeni i pracy.

Każdy pies potrzebuje zabawy, uwagi i ćwiczeń, których zakres zależy w dużej mierze od rasy. Powinieneś z wyprzedzeniem zapoznać się z różnymi rasami psów i, jeśli to konieczne, zasięgnąć porady przy podejmowaniu decyzji. Ważne są również informacje o diecie, chorobach i szczególnych cechach trzymania psa, abyś mógł wcześniej dostosować się do swojego zwierzaka. Schroniska dla zwierząt lub agencje dla psów często oferują różne rodzaje psów, w których można uzyskać inspirację i informacje. Może tam natkniesz się na swojego nowego czworonożnego towarzysza.

Czas spędzony razem

Większość psów potrzebuje około 2 godzin ruchu dziennie. Powinno to być rozłożone na co najmniej 3 do 4 spacerów, niezależnie od pogody. W mokre dni psa należy następnie wyczyścić i wysuszyć, co również wymaga czasu.

Niestety, psy długowłose to dużo pracy. Włosy rozchodzą się po całym domu, więc nie jest tajemnicą, że właściciele psów spędzają więcej czasu na sprzątaniu swoich domów niż właściciele innych niż psy. Nie zniechęcaj się tym — regularne szczotkowanie psa może rozwiązać problem.

Zalety posiadania psa — dla zdrowia i duszy

Posiadanie psa jest jak podobne do opiekowania się dzieckiem — opiekujesz się inną żywą istotą. To wielka odpowiedzialność, która jednak raz zaakceptowana na pewno się opłaci. Niezależnie od tego, czy chcesz adoptować psa, czy sprawić, kupić, korzyści z posiadania psa są nieograniczone. Najważniejsze zalety posiadania psa:

Psy sprawiają, że czujemy się kochani

Masz psa i kochasz go ponad wszystko? Są szanse, że miłość zostanie odwzajemniona. Doświadczenie bezwarunkowej miłości, którą okazują nam nasi czworonożni przyjaciele, jest nieporównywalne i nie jest tajemnicą dla większości psich opiekunów.

Ludzie często zachowują specyficznie, gdy znajdują się w pobliżu swoich czworonożnych przyjaciół, a to z powodu reakcji fizycznej. Według badań, patrzenie w oczy psa zwiększa poziom oksytocyny w organizmie. Ta reakcja hormonalna w naszym ciele pojawia się, gdy czujemy więź społeczną, wspólnotę i uczucie.

Badania wykazały również, że organizm produkuje więcej dopaminy – znanej również jako hormon szczęścia – gdy spędza się dużo czasu ze swoim psem. To jeden z wielu powodów, dla których właściciele psów są szczęśliwsi.

Psy pomagają poznać nowych przyjaciół

Psy nie tylko wpływają na nasze szczęście, dobre samopoczucie i więzi społeczne, ale także dają nam impuls, którego potrzebujemy, aby stawić czoła nowym sytuacjom i poznawać nowych ludzi. Według badania przeprowadzonego na Harvardzie wśród mężczyzn i kobiet w dużych miastach, właściciele zwierząt domowych mają o 60% większe prawdopodobieństwo spotkania się z ludźmi niż osoby niebędący opiekunami psów.

Właściciele psów poznają nowych ludzi łatwiej niż osoby nie posiadające, ponieważ codziennie wyprowadzają swoje psy na spacer.

Jeśli masz psa, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że nawiążesz osobiste kontakty z innymi ludźmi, którzy podzielają to samo uczucie do swoich czworonożnych przyjaciół, co Ty. A to może być niezwykle pomocne, gdy szukasz nowych przyjaźni, randek, partnerów lub po prostu chcesz poznać ludzi w Twojej okolicy.

Psy czynią nas bardziej atrakcyjnymi dla potencjalnych partnerów

Psy nie tylko ułatwiają nam nawiązywanie nowych znajomości, ale także mogą nas uatrakcyjnić. W przypadku niektórych grup mężczyzn posiadanie psa zwiększa ich szanse na randki. 46% Polaków uważa, że ​​ludzie, którzy kochają zwierzęta, są postrzegani jako bardziej atrakcyjni potencjalni partnerzy. Właściciele psów są bardziej lojalni, współczujący i życzliwi. Kobiety i mężczyzn pociągają ludzie, którzy kochają zwierzęta.

Psy utrzymują nas w formie

W przeciwieństwie do kotów psy wymagają więcej czasu, ruchu i uwagi. Przede wszystkim oczekują, że ich opiekun będzie ich codziennie wyprowadzał. Oznacza to, że jedną z zalet posiadania psa jest motywowanie do wstania z wygodnej kanapy, wyjścia z domu i codziennych zdrowych spacerów na świeżym powietrzu. Uprawianie sportu z psem jest również możliwe. Jogging, jazda na rowerze lub piesze wycieczki są lubiane większość czworonożnych przyjaciół.

Psy usuwają stres i wspierają zdrowie naszego układu sercowo-naczyniowego

Psy pomagają obniżyć poziom stresu. Mogą nawet mieć pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Posiadanie psa może zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Właściciele psów mają niższe ciśnienie krwi niż osoby nieposiadające psa.

Psy nas chronią

Psy od dawna służą nam jako obrońcy i stróże, zapewniając bezpieczeństwo swojej ludzkiej rodzinie. Przykładem mogą być rottweilery czy owczarki niemieckie. Są psy, które potrafią wykryć alergeny, a niektóre mogą nawet wykryć raka prostaty. Należy też wspomnieć o psach przewodnikach i psach terapeutycznych. W ten sposób psy odgrywają ważną rolę we wspieraniu ludzi oraz chronią nas przed intruzami, chorobami i nie tylko.

Psy pomagają osobom starszym

Istnieje wiele dowodów na to, jak psy mogą pomóc osobom starszym. Zalety posiadania psa na starość można dostrzec w wielu rzeczach:

 • Psy motywują do większego ruchu
 • Dotrzymują towarzystwa
 • Doświadczamy dzięki nim więcej interakcji społecznych
 • Łagodzą stres
 • Psy obniżają ciśnienie krwi
 • Chronią

Dogoterapia jest również z powodzeniem stosowana w pomocy osobom z demencją i chorobą Alzheimera. Psie towarzystwo pomoże złagodzić skutki demencji, takie jak samotność, dezorientacja, depresja i lęk. Niektóre badania sugerują nawet, że psy są w stanie wyczuć chorobę Alzheimera w próbkach moczu.

Psy świetnie radzą sobie z dziećmi

Ponadto istnieje wiele dowodów na to, że psy mają pozytywny wpływ na dzieci. Dzieci, które dorastają ze zwierzętami, rzadziej cierpią na alergie. Ponadto miłość do zwierzaka może pomóc dzieciom w radzeniu sobie z emocjami.

Młodzi ludzie silnie przywiązani do swoich zwierząt domowych są bardziej zadowoleni z otoczenia i relacji. Ludzie, którzy mieli zwierzęta domowe jako nastolatki lub młodzi dorośli, są bardziej empatyczni i pewni siebie.

Psy nadają sens naszemu życiu

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Są członkami rodziny, towarzyszami i powiernikami — i oczywiście stanowią też wielki obowiązek i odpowiedzialność, w którą powinniśmy wejść tylko z pełnym przekonaniem i z głębi serca. Jednak korzyści z posiadania psa znacznie przewyższają wszelkie zobowiązania.

Obowiązki związane z posiadaniem psa

Zasadniczo właściciele psów powinni starać się zaspokajać potrzeby swojego psa, a jednocześnie zwracać uwagę na innych ludzi.

Jednym z obowiązków właściciela psa jest to, że zanim kupisz psa, powinieneś poznać jego potrzeby i dokładnie sprawdzić, czy faktycznie możesz spełnić wszystkie obowiązki jako właściciel psa.

Małe psy mogą być niesamowicie zabawne i mieć wielką potrzebę ruchu, podczas gdy duże psy nie zawsze chcą szaleć – i na odwrót. Charakter, temperament i rasa określają, ile ruchu pies potrzebuje.

Psy to bardzo entuzjastyczne zwierzęta i lubią się uczyć. Oprócz zwykłych poleceń, takich jak siadanie, siadanie, wysiadanie, istnieje wiele wspaniałych sztuczek, które pies może szybko opanować po odrobinie treningu. Wymagająca aktywność jest szczególnie ważna dla czworonożnego przyjaciela.

Argumenty, które mogą przekonać rodziców do posiadania psa:

 • Spacery poprawiają kondycję
 • Posiadanie psa jako pupila pomaga zapomnieć o stresie i napięciach dnia codziennego
 • Właściciele psów szybko nawiązują nowe przyjaźnie z innymi ludźmi i właścicielami psów
 • Pies może ochronić swojego właściciela w nagłych wypadkach
 • Dzieci uczą się odpowiedzialności

O czym należy pamiętać, decydując się na psa?

 • Wszyscy członkowie rodziny powinni się zgodzić na psa w domu
 • Pies nie może być pozostawiony sam na dłużej niż pięć godzin
 • Pies potrzebuje co najmniej 2 godzin uwagi dziennie
 • Pies potrzebuje przestrzeni
 • Pies musi być karmiony 2-3 razy dziennie i potrzebuje świeżej wody.
 • Pies potrzebuje ruchu.